Малий та середній бізнес сьогодні знаходиться в зоні підвищеного ризику кіберзагроз. З кожним роком кількість кібератак зростає, і їхні наслідки для бізнесу можуть бути катастрофічними. Втрата важливих даних, витік конфіденційної інформації або компрометація системи не лише спричиняють фінансові та репутаційні збитки, але й можуть поставити під загрозу саму можливість існування бізнесу. Для малих підприємств з обмеженими ресурсами ситуація ускладнюється ще більше: вони рідко мають можливість підтримувати належний рівень кіберзахисту, але залишаються такими ж вразливими, як і великі корпорації.
У відповідь на ці виклики національний проєкт Дія.Бізнес, за підтримки Міністерства цифрової трансформації, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, а також Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запустив програму підтримки підприємців, яка надає доступ до якісних послуг у сфері кібербезпеки. Одним із ключових надавачів послуг є компанія ALESTA — провідний мультивендорний системний інтегратор з багаторічним досвідом роботи у сфері кіберзахисту. У рамках програми малий та середній бізнес може отримати професійні послуги з кібердіагностики, що допоможе вчасно виявляти вразливості та захистити свою інформаційну інфраструктуру від потенційних загроз.
І послуга, яку компанія ALESTA пропонує в рамках програми Дія.Бізнес, – Оцінка вразливостей інформаційного середовища. Це критично важлива процедура для будь-якого бізнесу, оскільки дозволяє вчасно виявити слабкі місця в ІТ-інфраструктурі до того, як ними скористаються кіберзлочинці.
Ціль послуги — провести комплексний аналіз цифрової інфраструктури компанії та виявити потенційні вразливості.
Вона охоплює повний аналіз цифрової інфраструктури, враховуючи її тип (локальна чи хмарна), з використанням методів сканування для виявлення можливих загроз.
Після завершення тестування компанія отримає:
Детальніше про послуги та можливості програми Дія.Бізнес ви можете дізнатися за посиланням: cyber.business.gov.ua.
Усі організації мають вразливі місця у своєму ІТ-середовищі. Компанії використовують широкий спектр програмних рішень, і ці програми можуть мати помилки, якими може скористатися зловмисник. Кожного разу, коли організація додає нову систему або оновлює програмне забезпечення, існує ймовірність того, що в її системах з’являться нові вразливості.
Оцінка вразливості дає організації можливість виявити ці недоліки раніше, ніж це зробить зловмисник. Регулярно проводячи оцінки та оперативно реагуючи на отримані результати, компанія може суттєво зменшити свої кіберзагрози. Усуваючи вразливості, які можуть бути використані зловмисниками або становлять найбільшу загрозу для бізнесу, організація забезпечує більшу безпеку своєї інформаційної інфраструктури.
Проведення оцінки вразливостей приносить безліч переваг для бізнесу, серед яких:
З огляду на всі виклики, з якими стикається малий та середній бізнес, важливо не втрачати пильності у питанні кібербезпеки. Оцінка вразливостей може стати запорукою не лише безпеки даних, а й успішного функціонування бізнесу в цілому.